Propojení - FIO

Sekce Propojení / FIO obsahuje nastavení automatického propojení s Vaší FIO bankou. Pokud toto propojení nastavíte, budou automaticky stahovány přijaté platby a následně párovány s objednávkami pomocí variabilního symbolu.

Nastavení automatického propojení aktivujete výběrem položky Aktivní API propojení a vyplněním položky API Token, který získáte v administraci Vašeho FIO účtu. Lze připojit vice FIO účtů, nový účet přidáte kliknutím na tlačítko Přidat účet. Po přijetí platby na některý z vyplněných FIO účtů a následném spárování s objednávkou je možné nastavit co se má s touto objednávkou stát. Je možné nastavit změnu stavu objednávky a to výběrem stavu v položce Po přijetí platby změnit stav objednávky.

Záložka Historie

Pokud máte nastavené automatické propojení přes FIO API, budou se nové platby automaticky importovat přímo z Vaší banky a jejich přehled budete mít v této sekci. V přehledu vidíte následující položky:

  • ID importu – Všechny platby z jednoho importu mají stejné ID importu, díky kterému je možné vyfiltrovat konkrétní import.
  • Platba – Základní informace o konkrétní platbě.
  • Informace o platbě – Doplňující informace o platbě.
  • Objednávka – V případě, že náš systém rozpozná objednávku podle variabilního symbolu, zobrazí se zde odkaz na nalezenou objednávku. Pokud platba nenalezne příslušnou objednávku, budete o tom po zpracování platby informováni v posledním sloupci.
  • Zpracováno – Každá naimportovaná platba se bude zpracovávat postupně. Pokud máte nějaké nezpracované platby, budete o tom informování v horní části historie importu plateb.

Nové platby se zpracovávají postupně každou minutu. U každé platby se kontroluje propojení s objednávkou a přijatá částka. V případě, že systém nalezne objednávku a přijatá částka souhlasí, zobrazí se ve sloupci zpracováno tato ikona  a stav nalezené objednávky se změní podle nastavení. V případě, že systém nenašel objednávku nebo přijatá částka nesouhlasí, záznam s platbou se podbarví červeně a ve sloupci zpracováno se zobrazí ikona „vykřičníku“. Po najetí na tuto ikonu se Vám zobrazí přesný problém.