Propojení - Heureka

Propojení s Heurekou je možné nastavit v sekci Propojení a podsekci Heureka.

Propojení je možné přes takzvaný feed, který je možné stáhnout pomocí tlačítka Stáhnout feed a nebo návštěvou odkazu v položce URL - K dispozici máte URL adresy pro všechny aktivní jazykové verze. Tento feed je nutné nastavit v administraci Vašeho účtu, služby Heureka.

Pokud vyberete možnost Přidat výrobce před název produktu, název produktu ve feedu bude složen z: název výrobce + název produktu.

Aby se produkt objevil na výstupním feedu, je potřeba mít správně nastavenou hlavní kategorii produktu v Produkty / Kategorie (Propojení) a zároveň nastavenou dostupnost, která má v nastavení hodnotu "Doručení" větší než 0.

Heureka je porovnávač cen produktů z různých e-shopů, všechny produkty které do heureky posílájí různé e-shopy se zařazují do různých kategorií (Stejně tak jako vy máte na e-shopu produkty v určitých kategoriích), problém je v tom, že do heureky posílá produkty více e-shopů a každý e-shop má třeba ten stejný produkt zařazený do vlastní kategorie tuto kategorii může mít každý e-shop trochu jinak pojmenovanou, proto je nutné zařadit Vaše produkty i do kategorie Heureky, aby bylo možné tento produkt správně zařadit mezi produkty z ostatních e-shopů.

Z tohoto důvodu v naší administraci máme připravené tzv párování Vašich kategorií s kategoriemi Heureky (produkty které nemají propárované kategorie nebudou do heureky naimportovány, jelikož Heureka by nevěděla, do které kategorie má tento produkt zařadit).

Párování kategorií probíhá přímo v administraci Vašeho e-shopu, a to v editaci kategorie, pod záložkou Doplňkové nastavení -> položka Heureka. Pokud plánujete že budete využívat i jiné služby například Zbozí, Google, doporučuji párovat při jednom procházení i tyto služby, ušetříte si tím čas v budoucnu.

Pro urychlení generování nového feedu se nový feed generuje pouze v případě, že nebyl generovaný v předchozích 3 hodinách. V opačném případě se stáhne stávající feed.

Pro generování feedu je možné nastavit následující parametry:

  • CPC - Maximální cena, kterou jste ochotni za proklik nabídnout.
  • Zakázat export z kategorií - Vyberte kategorie, které si nepřejete exportovat.

Výsledný feed je validní s požadavky Heureky.

Oveřeno zákazníky

Dejte svým zákazníkům vědět o tom, že Váš e-shop je důvěryhodný. Díky službě Ověřeno zákazníky. můžete na Váš web přidat widget s přehledem recenzí ze služby Heureka.

Widget přidáte vyplněním tajného klíče který získáte založením projektu ve službe Heureka.cz a Heureka.sk.

V nastavení widgetu lze nastavit následující položky:

  • Aktivní - Určuje zda bude widget viditelný.
  • Vrchní odsazení (px) - Tento údaj určuje, o kolik pixelů bude widget odsazený od horní hranice stránky.
  • Pozice - Určuje, zda bude widget umístěn vpravo nebo vlevo.

Měření konverzí

Díky službě měření konverzí můžete optimalizovat efektivitu zobrazování Vašeho obchodu ve službě Heureka.cz. Máte přehled o tom, které produkty se Vám nejvíce vyplácí a kde získat ještě více zákazníků. Propojení je jednoduché, stačí založit projekt ve službě Heureka.cz a vložit kód pro měření konverzí do příslušné položky v nastavení, o zbytek už se postaráme my.

Dostupnostní feed

Podrobné informace o dostupnosti zboží v e-shopu i na jednotlivých kamenných pobočkách lze předávat prostřednictvím samostatného XML souboru. Generování toho XML souboru je dostupné na adrese kterou vidíte v položce Dostupnostní XML feed / URL.

Dostupnostní XML feed je ve struktuře kterou vyžaduje tato služba, více informací zde. Položka Čas do kdy musí být objednávka odeslána nastavuje čas, kdy musí být nejpozději provedena objednávka produktu, aby bylo možné garantovat čas dodání podle položky Doručení v dostupnosti daného produktu.

Heureka Marketplace

Heureka Marketplace je rozšířenou službou od Heureky, kdy zákazníci mohou nakupovat produkty z Vašeho e-shopu aniž by museli daný e-shop navštívit.

Aktivace Marketplace

Pokyny k aktivaci Heureka Marketplace najdete zde: https://sluzby.heureka.cz/napoveda/registrace-a-nastaveni-heureka-marketplace/

V Heureka administraci si aktivujte Marketplace. V nastavení marketplace nastavíte všechny sekce: Kontaktní údajeÚdaje pro vrácení zbožíNastvení API.

V sekci Nastavení API, do položky API URL, vložíte URL adresu kterou získáte v administraci Vašeho e-shopu v sekci Propojení / Heureka -> položka API URL. Do rozsahu IP adres vložte následující IP: 31.31.227.81

Naopak v administraci Vašeho e-shopu je potřeba nastavit položku API ID, tu získáte v administraci heureky, viz následující obrázek.

Propojení stavů objednávek se službou Heureka Marketplace

Dále bude potřeba projít všechny Vaše stavy objednávek a nastavit položku Heureka Marketplace API – status. U každého stavu vyberte nejvíce odpovídající stav z výběru.