Nastavení - Dopravy a platby - Essox

V menu zvolte možnost "Nastavení". Zde vyberte možnost "Dopravy a platby". Přejděte na záložku "Platba". Klikněte na tlačítko "Přidat".

Nyní zadejte název platby „ESSOX splátky“ a klikněte na tlačítko „Přidat“. 

 

Po přidání nové platby nebo po kliknutí na záznam v přehledu se dostanete do nastavení platby.

Do pole „Popis“ zadejte jednoduchý popis způsobu platby pomocí splátek. Například: „Platební metoda umožňuje nákup zboží na splátky s využitím úvěru společnosti ESSOX s on-line vyřízením.“ apod.

Zaškrtněte checkbox „Aktivní“.

Dále zaškrtněte checkboxy „Použitelné pro dopravu“. Zde zvolíte způsoby dopravy, pro které bude platba aktivní. Zde doporučuji vybrat všechny způsoby dopravy působící na území ČR.

V sekci „Ostatní nastavení“ v poli „Způsob platby“ vyberte možnost „Essox“. Poté se Vám zobrazí pole „Uživatelské jméno“, „Heslo“ a „Minimální hodnota“. „Uživatelské jméno“ a „Heslo“ Vám přidělí ESSOX s.r.o. po navázání spolupráce. Naleznete jej v implementačním balíčku „Uživatelské jméno“ je vedeno jako „UserName“, „Heslo“ je vedeno jako „EncryptKey“. „Minimální hodnota“ je pak částka, která stanovuje, od jaké částky se má zobrazovat kalkulačka splátek u zboží. Minimální hodnota je 2000,- Kč. Po nastavení klikněte na tlačítko „ULOŽIT“ v horní Části.

 

Následuje přidání ceny za tuto platbu. To se provede tak, že v části „Ceník“ kliknete na tlačítko „PŘIDAT“. Vyberete měnu a napíšete cenu za použití platby. Cena by měla být zdarma, aby nedocházelo k porušování zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016_Sb. Zaškrtněte checkbox „Částka od“ a do zobrazeného pole napíšete částku, od které se má tato platba zobrazovat. Hodnota by měla korespondovat s již dříve vyplněnou hodnotou „Minimální částka“. Poté kliknete na tlačítko „PŘIDAT“ a toto celé uložíte tlačítkem „ULOŽIT“.