Marketing - Newslettery - Koncepty

V této sekci máte možnost spravovat koncepty odesílaných e-mailů Vašim zákazníkům. Nový koncept přidáte kliknutím na tlačítko Přidat. Otevře se Vám nové okno, do kterého vyplníte Nadpis konceptu. Po přidání nebo po kliknutí na příslušný záznam v přehledu konceptů se dostanete do detailu daného konceptu.

Export / Import

Koncepty je možné exportovat a následně importovat zpět. Export provedete výběrem konkrétních záznamů a následně výběrem funkce „Export“ v seznamu hromadných funkcí. Vyexportuje se Vám soubor ve formátu .nody. Zpětný import provedete kliknutím na tlačítko Import.

Detail konceptu

V detailu máte k nastavení následující možnosti:

  • Předmět – Předmět odeslaných e-mailů.
  • Typ – Skupina (vyberete konkrétní skupinu – aktuálně je možné vybrat pouze všechny newslettery) / Email (konkrétní e-mail, který zadáte do položky E-mail).
  • Email – E-mailový editor, který si rozebereme níže.

Odesílání konceptů

Odesílání konceptů je omezeno počtem odeslaných e-mailů. Každý měsíc je možné odeslat 15 000 e-mailů. Vytvořený koncept je možné odeslat testovacím způsobem, a to kliknutím na tlačítko „Odeslat testovací e-mail“. Po kliknutí se Vám otevře okno, do kterého vložíte e-mailové adresy, na které bude testovací e-mail odeslán (na každý řádek jeden e-mail).

Po kliknutí na tlačítko odeslat se spustí odesílání všem e-mailům podle nastavení konceptu.

E-mailový editor

Náš e-mailový editor Vám vytvoří responzivní e-mail díky prvkům, které lze přetahovat na požadovanou pozici. V levé části editoru přidáváte nové prvky. Lze přidat prvky typu:

Text

Vložení běžného textu. Je možné použít proměnné, které budou nahrazeny příslušnými hodnotami. Je možné nastavit šířku a zarovnání prvku.

Obrázek

V horní části vyberete obrázek z předem nahraných obrázků. V části pod výběrem lze nahrát nový obrázek. Je možné nastavit šířku a zarovnání prvku.

 

Produkt

Pokud začnete psát do položky produkt, otevře se Vám výběr Vašich produktů. Po výběru konkrétního produktu se Vám doplní všechny položky podle nastavení daného produktu. Tyto položky lze upravit, čímž dojde k uložení pouze pro účely tohoto prvku (nedojde k uložení nových hodnot u produktu). Je možné nastavit šířku, zarovnání prvku a zarovnání ceny.